آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوت6 نکته برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

6 نکته برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

سلام وقت بخیر

گوشی شما هوشمند است و سرعت سیستم عامل اندروید کند شده است و این مورد برای شما خیلی آزار دهنده است با این شش روش سرعت اندروید را افزایش دهید

1- حداقل یک سوک حافظه گوشی خود را خالی نگه دارید

باید دقت کنید یک سوم حافظه گوشی خود را همیشه خالی نگه دارید و از پرشدن آن به شدت خودداری نمایید، چراکه مقداری از منابع گوشی برای کنترل حافظه استفاده می شود.

2- برنامه های فعال را ببندید

بعد از هربار استفاده از اپلیکیشن آنها را ببنیدید، باز ماندن برنامه ها هم باعث خالی شدن سریع باطری خواهد شد و هم اینکه منابع بیشتری مصرف خواهد شد.

3- حافظه نهانی اپلیکیشن های مختلف را پاک کنید

هراز گاهی باید (حداقل هفته ای یکبار و حداکثر یکبار در ماه) به پاکسازی حافظه نهانی و حذف فایل و اطلاعات ناخواسته و اضافی گوشی خود اقدام نمایید.


4- والیپرهای متحرک را غیرفعال نمایید

بسیاری از کاربران که تصاویر متحرکی را بر صفحه گوشی خود فعال می کنند، به این نتیجه رسیده اند که از سرعت و عملکرد گوشی آن هاکاسته شده است.

5- از قابلیت مدیر هوشمند استفاده کنید

در بخش مدیریت هوشمند دستگاه اندرویدی، کاربران با چهار زیر مجموعه تحت عنوان battery,storage,memory,device security مواجه خواهند شد که می توانند با کلیک بروی هر کدام از آنها به بهینه سازی و پاکسازی قسمت های مربوطه در گوشی خود اقدام کنند.

6-عدم فعالسازی تعداد زیادی از ویجت های کاربردی

باید آن دسته از ویجت های کاربردی را که بسیار بیشتر از سایر ویجت ها استفاده می شوند، به صفحه اصلی گوشی خود منتقل و از آنها استفاده کنند.

یک مثال از مصرف منابع (سی پی یو + رم ) : یک ساعت در حال کار را در نظر بگیرید، عقربه ها برای کار کردن نیاز به چرخیدن چرخ دنده ها و موتور دارد که انرژی خود را از باطری تامین می کنند. گوشی هم مانند ساعت است دائما در حال کار کردن است حتی زمانیکه صفحه آن خاموش است و با آن کار نمی شود اما در پشت زمینه این سیستم روشن است و از منابع استفاده می کند مثلا برنامه ای ساعت را کنترل می کند، قسمتی حواسش به دکمه روشن خاموش است که زمان فشردن چه کاری انجام دهد و ....

حال بیایید چند مورد از موارد گفته شده را با مثال بالا تطبیق دهیم :

اگر تعداد زیادی ویجت بلا استفاده در صفحه باشند سی پی یو و رم بایستی تنظیمات آن را حفظ کنند.

برنامه روشن هم در سی پی یو است و باید محتویات آن حفظ شوند حتی گوشی بلا استفاده باشد (به حالت خاموش).
مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی