آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتچگونه داخل کیس خود را تمیز کنیم؟

چگونه داخل کیس خود را تمیز کنیم؟

با سلام و وقت بخیر

چگونه داخل کیس خود را تمیز کنیم؟

گرما بدترین دشمن کامپیوتر شما است. با گذشت زمان ، گرد و غبار در داخل کامپیوتر شما می تواند راندمان خنک کننده آن را تضعیف کند ،

در نتیجه طول عمر کوتاه تر برای اجزای رایانه شما باشد. برای کمک به خنک نگه داشتن رایانه ، هر 6 تا 12 ماه داخل کامپیوتر خود را تمیز کنید


با مراحل زیر می توانید داخل کامپیوتر خود را تمیز کنید:

مرحله 1: رایانه خود را خاموش کنید و آن را از پریز برق یا محافظ تقویت کننده جدا کنید.

مرحله 2: کیس رایانه خود را باز کنید.

مرحله 3: با استفاده از هوای فشرده ، قطعات داخلی کامپیوتر را با ترکیدگی های کوتاه هوا گرد وغبار را پاک کنید. سعی کنید حداقل چند اینچ از سطح مادربرد ، حافظه ، پردازنده و کارتهای انبساط فاصله داشته باشید.

مرحله 4: با یک قوطی هوای فشرده شده ، گرد و غبار را روی اجزای کیس خود پاک کنید. فن را با انگشت خود نگه دارید تا در هنگام دمیدن هوای فشرده شده روی آن ، از چرخش آن جلوگیری شود. تیغه های فن می توانند ظریف باشند و اگر خیلی سریع چرخانده شوند ، می توانند از بین بروند. می توانید از الکل استفاده کنید و تیغه ها را با یک سواب پنبه ای تمیز پاک کنید. اگر قطعات به سختی قابل دسترسی هستند و یا بسیار کثیف هستند ، برای تمیز کردن راحت تر ، آنها را از مادربرد جدا کنید.

مرحله 5: با استفاده از یک قوطی هوای فشرده شده ، گرد و غبار را از منبع تغذیه جدا کنید. اگر کیس شما در زیر منبع تغذیه فیلتر غبار دارد ، حتما فیلتر را نیز تمیز کنید.

مرحله1-  6:  سینک گرما و فن که در پردازنده شما نصب شده است نیز باید تمیز شود. مجدداً با یک قوطی هوای فشرده و با استفاده از ترکیدگی های کوتاه ، گرد و غبار را از گرمای هوا و فن جدا کنید. اگر ساخت آن خیلی سنگین است ، ممکن است برای تمیز کردن کامل ، لازم باشد سینک گرما و فن را از پردازنده خارج کنید. فقط بخاطر داشته باشید که گریس حرارتی را از پردازنده و سینک گرما پاک کنید ، سپس قبل از اتصال مجدد سینک گرما به پردازنده ، گریس حرارتی جدید را اعمال کنید.

مرحله2- 6: برای از بین بردن گریس حرارتی ، یک پارچه بدون پرز را با 99 درصد الکل ایزوپروپیل مرطوب کنید ، سپس گریس حرارتی را از پردازنده و سینک گرما پاک کنید. الکل کمتر غلیظ نیز کار خواهد کرد اما ممکن است باقیمانده ای از آن بماند که می تواند راندمان خمیر یا گریس حرارتی را کاهش دهد. از یک ماده بازدارنده ماده حرارتی به نام ArctiClean می توان به جای الکل ایزوپروپیل استفاده کرد و از فیلترهای قهوه به جای پارچه ای بدون پرز استفاده می شود.

مرحله 7: در آخر ، همه درگاه های رایانه را با هوای فشرده گرد و غبار کنید و تمام دریچه های خارجی را با الکل و یک سواب پنبه تمیز کنید.

 

 
الناز پیراحمدی هستم فار غ التحصیل رشته نرم افزار، تولید محتوای به صورت حرفه ای و علاقه مند به کد نویسی php و اندروید هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی