آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتنصب دوربین مدار بسته در آسانسور

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

سلام وقت بخیر

اگر نصاب دوربین باشید شاید نصب آن در آسانسور به پست شما خورده باشد. اگر هم که جواب شما نه می باشد بایستی بگوییم که باید کار تقریباً پیچیده ای در پیش دارید چرا که کابین دائماً در حال حرکت می باشد و سیم تصویر بایستی با آن بالا پایین برود بصورتیکه در کار آن تداخلی ایجاد نشود.

بیابید با هم در این رابطه کمی فکر کنیم. اگر ما از سیم RG59 که مغزی تک رشته ای مفتولی دارد استفاده کنیم چه روی خواهد داد؟؟ اگر کمی دقت کنید و حس تصورتان قوی باشید درک می کنید که باید سیم به صورت U در بیاید. در این حالت شک نکنید که مغز مفتولی سیم تصویر RG59 خواهد شکست. برای فرار کردن و حل این مشکل سیم RG58 با مغزی رشته ای توصیه می شود که انعطاف پذیر می باشد اما از لحاظ قیمت از RG59 گرانتر می باشد.


راه حلی دیگری که پیشنهاد می کنیم استفاده از سیم رشته ای سفید نمره 0.5 می باشد. اما معایب و مزایای استفاده از سیم رشته ای این است که  پایین بودن کلاس کاری را به همراه دارد و یا اینکه اگر سیم برقی از کنار آن رد شده باشد به احتمال، تصویر نویز خواهد داشت. از مزایای آن نیز کم بودن هزینه که تقریباً 6 برابر کمتراز RG59 یا RG58 خواهد شد.

* اگر از سیم افشان یا RG58 استفاده می کنید بصورتیکه دستگاه DVR شما در طبقه همکف می باشد بایستی سیم را از داخل کابین آسانسور خارج کنید و بروی سیم فلت آسانسور توسط چسب یا بست کمری مهار نمایید و سیم افشان را تا آخرین طبقه با سیم فلت مهار نمایید و نهایتاً از آخرین طبقه سیم افشان را به طبقه همکف جاییکه دستگاه DVR می باشد بیاورید.  حال دقت کنید وقتی که کابین آسانسور در بین طبقات جابجا می شود سیم فلت هم همراه آن جابجا می شود و همچنین سیم افشان که بروی سیم فلت نصب شده هم همراه آنها جابجا خواهد شد سعی نمایید که فاصله های مهار کم باشند تا دچار پارگی نشوند چرا که در صورت پاره شدن سیم افشان احتمال آسیب به کابل فلت هم خواهد بود(بارها مشاهده شده).

 

اگر هم از RG58 استفاده می کنید توصیه این است که مراقب پیچ خوردن های آن که در هنگام باز کردن از کلاف باشید.

 

ترفندی که بعضی دوستان استفاده می کنند از همان کابل فلت خود آسانسور استفاده می کنند. در نظرداشته باشید که معمولاً این کابل فلت 6 عدد ترمینال خالی دارد که می توانید از این مورد بهره ببرید. گاهاً مشاهده می شود که این کابل فلت 2 ترمینال خالی دارد.

 

** برای منبع تغذیه روی کابین برق 220 ولت موجود می باشد اما این برق تنها در زمان توقف در دسترس می باشد. (البته بستگی به نصاب آن دارد)

** اما از روی برد با ولت متر می توانید یک برق 12ولت مستقیم دائم پیدا کنید و دوربین را توسط آن تغذیه نمایید.

تقریباً تمامی روش هایی که نیاز بود برای سیم کشی دوربین در آسانسور را بازگو کردیم.

اگر سوالی یا موردی در ذهن شما است می توانید از طریق نظرات اعلام کنید تا در صورت امکان پاسخ دهیم.
مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی   
 

trial-version