آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتنحوه نصب ویندوز 10

نحوه نصب ویندوز 10

سلام و وقت بخیر

نحوه نصب ویندوز 10

 با استفاده از این ابزار ، تمام برنامه هایی که به طور استاندارد با ویندوز همراه نیستند ، از جمله سایر برنامه های Microsoft مانند Office ، حذف خواهد شد.

همچنین بسیاری از برنامه های نصب شده توسط سازنده رایانه شخصی شما مانند برنامه های سازنده شما ، برنامه های پشتیبانی و درایورها را حذف می کند.

شما نمی توانید برنامه های حذف شده را بازیابی کنید و اگر می خواهید آنها را نگه دارید بعداً دوباره آنها را دوباره نصب کنید. 

1- بوت شدن  Windows 10

2- اطمینان حاصل کنید که سی دی نصب ویندوز 10 شما متصل شده است. برای اینکه ویندوز 10 را نصب کنید ، باید فایل نصب ویندوز 10 روی دیسک یا فلش مموری داشته باشید و دیسک یا فلش مموری باید به رایانه شما متصل باشد .

3- منوی Start را باز کنید. روی نماد ویندوز در گوشه سمت چپ صفحه کلیک کنید ، یا کلید Win را فشار دهید.

4- روی نماد پاور کلیک کنید. و سیستم خود را یک بار ری استارت کنید.

5- Del یا F2 را فشار دهید و نگه دارید تا وارد تنظیمات شوید. این کلید ممکن است در سیستم ما کلید متفاوتی باشد - بیشتر رایانه ها یک پیام را در هنگام راه اندازی نشان می دهند که می گوید "برای وارد کردن تنظیمات" را فشار دهید "یا چیز مشابه ، بنابراین هنگام راه اندازی مجدد رایانه خود به دنبال این پیام باشید تا بتوانید کلید موردنظر خود را فشار دهید.  برای تأیید کلید BIOS رایانه خود ، با صفحه پشتیبانی یا دستی رایانه خود وارد شوید.

6- به برگه Boot بروید. برای انتخاب آن از کلیدهای جهت دار استفاده خواهید کرد.

7- ابزاری را انتخاب کنید که از آن بوت میشود. شما چند گزینه در اینجا دارید:
 

  -  برای درایو فلش USB گزینه Removable Devices را انتخاب کنید.
   - 
برای نصب دیسک ، گزینه CD-ROM Drive را انتخاب کنید.

8- کلید + را فشار دهید تا ابتدا گزینه boot خود را انتخاب کنید. هنگامی که دستگاههای قابل جابجایی یا CD-ROM Drive در صدر لیست قرار دارند ، رایانه شما انتخاب شما را به عنوان گزینه پیش فرض بوت خود انتخاب می کند.

     در بعضی از رایانه ها ، در عوض ، یکی از کلیدهای عملکرد (مثلاً F5) را فشار می دهید تا گزینه ای را در بالای منو حرکت دهید. کلید در سمت راست صفحه نمایش داده می شود.

9- تنظیمات خود را ذخیره کنید. باید یک کلید فوری (مثلاً F10) در پایین صفحه مشاهده کنید که به "ذخیره و خروج" مرتبط است. با فشار دادن آن باید تنظیمات خود را ذخیره کرده و رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

     برای تأیید تغییرات ، ممکن است لازم باشد که  گزینه  Enterفشار دهید.

10- منتظر راه اندازی مجدد رایانه خود باشید. پس از اتمام راه اندازی مجدد رایانه ، یک پنجره در اینجا با داده های جغرافیایی خود مشاهده خواهید کرد. اکنون آماده هستید تا نصب ویندوز 10 را شروع کنید.

نصب ویندوز 10

 1. وقتی روی Next کلیک کنید. می توانید قبل از ادامه در صورت لزوم گزینه های موجود در این صفحه (به عنوان مثال زبان تنظیم) را تغییر دهید.
 2. روی نصب کلیک کنید که در وسط پنجره است.
 3. کلید Windows 10  را فشار دهید ، سپس Next را بزنید. اگر کلید Windows 10 ندارید ، در عوض بر روی Skip در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.
 4. روی گزینه "Accept" کلیک کنید و Next را بزنید. این نشان می دهد که شما شرایط استفاده را قبول می کنید
 5. روی Upgrade کلیک کنید در بالای "کدام نوع نصب را می خواهید؟" پنجره این گزینه ضمن حفظ فایل ها ، برنامه ها و تنظیمات شما است ، و ویندوز 10 را نصب می کند.

   -   
  برای نصب ویندوز 10 روی رایانه خود می توانید ، روی Custom کلیک کنید. انجام این کار باعث می شود قبل از ادامه پارتیشن بندی کنید.
 6. منتظر نصب ویندوز 10 باشید. بسته به سیستم عامل قبلی رایانه و سرعت پردازش این روند ممکن است از نیم ساعت تا چند ساعت به طول انجامد.
 7. دستورالعمل های تنظیم روی صفحه را دنبال کنید. پس از نصب ویندوز 10 بر روی رایانه ، می توانید تنظیمات آن را تنظیم کنید (به عنوان مثال ، منطقه شما ، زبان مورد نظر ، تنظیمات موقعیت مکانی و غیره). پس از اتمام این فرآیند ، شما به دسک تاپ رایانه خود منتقل می شوید.

     - 
  همچنین می توانید برای تنظیم ویندوز 10 با تنظیمات توصیه شده ، روی Express Settings کلیک کنید.

 

 
الناز پیراحمدی هستم فار غ التحصیل رشته نرم افزار، تولید محتوای به صورت حرفه ای و علاقه مند به کد نویسی php و اندروید هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی