آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتمحاسبه شارژدهی باطری

محاسبه شارژدهی باطری

سلام وقت بخیر

در این پست برای شما آموزش شارژدهی باطری را تدارک دیده ایم.

خب این کار بسیار آسان و ساده می باشد. هر باطری یک ظرفیتی دارد و معمولا با آمپر ساعت بیان می شود برای مثال 4.5 آمپر ساعت (4.5AH) و از طرفی هم جریان مصرف کننده مشخص است. برای اینکه بدانید باطری چند ساعت شارژدهی خواهد داشت کافی است که آمپر ساعت را بر جریان مصرف کننده تقسیم نمایید، برای اینکه مفهوم جمله را درک کنید یک مثال علمی را حل کنیم.


مساله : یک دزدگیر اماکن با دو سنسور چشمی + آژیر + دستگاه مرکزی در یک انباری مسقف نصب شده است. بر اساس داده های شرکت در کاتالوگ دستگاه جریان مصرفی برابر با 100میلی آمپر در حالت کار و 25میلی آمپر در حالت استندبای بیان شده است. باطری نصب شده 4.5Ah می باشد. این دزدگیر در زمانی که برق قطع شود چقدر با باطری در حالت فعال می تواند کار کند؟

با توجه به داده های مساله ظرفیت باطری 4.5 آمپر ساعت و جریان مصرفی را 100میلی آمپر در نظر می گیریم. ابتدا جریان مصرفی را به آمپر تبدیل می کنیم تا هم واحد شوند. برای تبدیل جریان میلی آمپر به آمپر مقدار آنرا به 1000 تقسیم میکنیم که بر این اساس جریان به 0.1 آمپر تبدیل میشود.

4.5(Ah) / 0.1(A) = 45h

45h نشان دهنده زمان شارژ دهی باطری است. (h مخفف کلمه hour به معنای ساعت است.)
مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی   
 

trial-version