آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتعیب یابی هارد دوربین مدار بسته

عیب یابی هارد دوربین مدار بسته

سلام وقت بخیر

نصاب های عزیز زمان نصب دوربین مدار بسته بدلیل کم هزینه کردن کارفرما یا بعلت تجربه کم از هارد های ارزان و بی کیفیت و گاهی نامناسب و همچنین استوک برای دوربین مدار بسته انتخاب می کنند که این امر منجر به خرابی سریع هارد شده و مشکلاتی را به همراه می آورد، گذشته از این مشکلات برای کارفرما برای خود نیز مشکل رفت آمد و ... را دارد.

چون هارد های ارزان معمولا گارانتی ندارند یا در صورت داشتن گارانتی معمولاً نامعتبر هستند اکثرا اوقات برگشت می خورد و در چنین مواقعی اگر کارفرما اوکی نباشد باید نصاب هزینه هارد را از جیب خود بپردازد. پس نتیجه میگیریم از هارد های خوب و با گارانتی اصل استفاده نماییم تا به چنین مشکلاتی بر نخوریم.

اما گاهی اوقات مشکلاتی در DVR نسبت به هارد پیش می آید که با چک کردن لیست مشکلات در ادامه مطلب مشکل رفع می شود.


لیست مشکلات عدم شناخت هارد دوربین مدار بسته : (دستگاه ضبط نمی کند - دستگاه فیلم های گذشته را مرور نمی کند - DVR بوق می زند)

در نظر داشته باشید که گاهی اوقات چند مشکل در دستگاه است مثلا هم بوق می زند هم ضبط ومرور نمیکند (کاملاً مشخص است که دستگاه چون هارد را نمی شناسد پس ضبط و مرور هم نمیکند) و گاهی بوق نمی زند اما مرور و ضبط نمی کند (مشخص است که هارد شناسایی می شود اما مشکل از کانفیگ و یا جای دیگری است). پس همه این مشکلات علت های خاصی ندارند و با تجربه به دست خواهند آمد.

  • دستگاه بوق میزند :: در مرحله اول قاب دستگاه را در حالت خاموش باز کنید و سوکت های برق و data را از هارد جدا کنید آنها را با فوت محکم از گرد و خاک پاک کنید و سرجای خود بزنید و دستگاه را روشن کنید و آنرا به تنظمیات کارخانه برگردانید.
  • دستگاه همچنان بوق میزند :: ترانس شما خراب است و قادر به رساندن جریان لازم برای دیتکت و شناسایی هارد برای دستگاه نیست. ترانس خود را با یک ترانس دیگر که جریانش از ترانس کنونی بالاتر است تعویض کنید.
  • دستگاه همچنان به بوق زدن ادامه می دهد :: به احتمال 99% هارد از بین رفته است (نیم سوز شده یا کلاً سوخته است). با یک هارد دیگر تست کنید اگر مشکل همچنان باقی بود دستگاه DVR دارای مشکل بوده و بایستی توسط تعمیرگاه مجاز بازدید شود.
  • دستگاه فیلم ها را مرور نمیکند، دستگاه ضبط نمیکند :: تعویض باطری بکاپ. از خود می پرسید باطری بکاپ چه ربطی به هارد دارد!! جواب سوال شما این است :: زمانی که عمر باطری تمام می شود دستگاه قادر به نگهداری تنظمیات و کانفیگ های نیست. به همین علت تاریخ هم روی پیش فرض ست می شود (هرچند بار هم تاریخ را به روز ست کنید دوباره تاریخ به حالت پیض فرض برمیگردد). نهایتا این اتفاق می افتد که دستگاه تنها در تاریخ پیش فرض ضبط می کند فرض کنید اگر محور مختصات رو در نظر بگیرید دستگاه مکرراً فقط روی نقطه 0 ضبط میکند و هنگام بازیابی شما چیزی برای مشاهده ندارید. (گاهاً چراغ REC روی دستگاه چشمک می زند.) پس با تعویض باطری بکاپ مشکل عدم ضبط و مرور حل می شود.مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی