آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتصفرشویی بردهای الکترونیکی

صفرشویی بردهای الکترونیکی

سلام وقت بخیر

اگر شماهم جزو ان دسته از افرادی هستید که به تمیز سیستم های الکترونیکی و کامپیوتری خود اهمیت می دهید این پست را بصورت کامل مطالعه کنید چرا که کار شما را در تمیزی آنها آسان می کند و از شر دستمال و .... راحت می شوید.

این کار بسیار بسیار ساده است. وسایل مورد نیاز ما تنها یک مسواک ارزان و یا خراب در منزل شماست. برد خود را از سیستم جدا کنید.


پس از اینکه برد را جدا کردید در ظرفشویی یا حمام یک لیوان آب بروی برد خود ریخته و به مسواک مشغول شستوشوی برد شوید و پس از اینکه مطمئن شدید برد تمیز و عاری از هرگونه کثیفی است آنگاه یک لیوان دیگر آب روی آن ریخته و به کار شستوشو خاتمه دهید.

پس از مطالعه پاراگراف بالا خواهید گفت شستن برد الکترونیکی دیوانگی است و باعث سوختن آن خواهد شد. اما در جواب شما بایستی بگوییم این ذهنیت کلاً اشتباه است و این چنین مشکلی پیش نخواهد آمد البته در صورتیکه که موارد گفته شده را گام به گام انجام دهید. بنده شخصاً همیشه این کار را انجام می دهم.

اول علت نسوختن را توضیح بدهیم و سپس به سراغ تکمیل کار خود برویم!! .تمامی قطعات الکترونیکی موجود ضدآب هستند مثلاً خازن الکترولیتی را در نظر بگیرید که اگر ضد آب نبود ( نفوذ آب به داخل آن) حتماً مواد داخل آن به بیرون ریخته می شد خب این که نمیشود خازن، اگر دقت کنید این مورد در تمامی قطعات صادق اند.

برای مثال شما یک ترانزیستور را به داخل آب بیندازید و سپس آن را خارج و کاملاً خشک کنید و به مدار لحیم کنید شک نکنید کار خواهد کرد.

فکر میکنم تا کنون اساس کار را فهمیده اید و آن چیزی جز خشک شدن کامل قطعه نیست. 

خب بعد از شستن برد با یک سشوار آنرا کاملاً خشک کنید و اگر سشوار ندارید برد را جلوی آفتاب گذاشته و منتظر بمانید که آب آن برود. بعد از این کار بایستی 48 ساعت منتظر بمانید تا برد کاملاً خشک بشود. بعد از 48 ساعت میوانید دستگاه را از دوباره اسمبل کرده و از آن استفاده نمایید.

* هیچ گاه از مواد شوینده مثل ریکا،مایع دستشویی و ... استفاده نکنید چون به سختی پاک می شوند.اگر برای پشت دستگاه که فقط لحیم کاری شده است استفاده نمایید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

* دوست عزیز وسایلی همچون هارد و سی دی یا دی وی دی رام و امثالهم جزو بردهای الکترونیکی محسوب نمی شوند. smiley29

اکنون برد شما مثل روز اول آماده استفاده است.
مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی