آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتدستور العمل استفاده از باطری نوت بوک

دستور العمل استفاده از باطری نوت بوک

سلام و وقت بخیر

در این پست نحوه استفاده صحیح از باطری نوت بوک را بر اساس تجربه بدست آمده و مطالعه ای که داشتیم خدمت شما بدون هیچ چشم داشتی آماده کرده ایم. امیدواریم با مطالعه این پست و نگهداری صحیح از باطری نوت بوک بتوانید زمان بیشتری از باطری استفاده کنید.

1- لطفا در ابتدا شارژ باطری را تا 3% خالی کنید و بعد از آن کاملاً شارژ نمایید (برای بار اول حدود 8 ساعت بدون استفاده شارژ شود) (در اصطلاح کالیبره کردن باطری)

2- شارژ باطری نباید هیچ زمانی کمتر از 3% خالی شود. خالی کردن شارژ باطری تا 0 ممنوع می باشد و اگر این کار انجام گردد باطری به سادگی خراب می شود و عمر آن کم می شود.


3- اگر باطری برای 2 روز متمادی در حال شارژ شدن است لطفا شارژ باطری را یکبار خالی و مجدداً شارژ نمایید.

4- حتماً توجه فرمایید قبل از انبار کردن باطری آن را بیشتر از 50% شارژ نمایید (شارژ کمتر از 50% باعث فساد و خرابی آن خواهد شد)

5- بهترین شرایط برای استفاده از باطری خالی کردن شارژ آن تا 3% و مجدد شارژ نمودن آن حداقل هفته ای یکبار است.

6- باطری باید از گرما و ولتاژ بالا و دسترس کودکان دور باشد.

7- اگر باطری برای زمان زیادی استفاده شده است (بیشتر از 2 سال) باید تعویض شود تا از عواقب آن جلوگیری شود.

8- هنگامی که باطری جدید تهیه می کنید و باطری توانایی شارژ شدن ندارد ممکن است مشکل شما از آداپتور باشد (مخصوصاَ در نوت بوک های DELL) در این مورد به متخصص مراجعه شود.

9- زمان کلی استفاده از شارژ باطری ارتباط مستقیم به نوع سخت افزار نوت بوک و طراحی آن دارد.(هارد ssd باطری بیشتری مصرف می کند)

** هرگز باطری در حال استفاده یا شارژ را از دستگاه خارج نکنید.

** وقتی شارژ باطری در حال اتمام هست هرگز کمتر از 3% خالی نشود.
مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی