آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتبخش دوم - پخش زنده

بخش دوم - پخش زنده

سلام وقت بخیر

با بخش دوم پخش زنده اینترنتی همراه شما هستیم. سعی خواهیم کرد این بخش را بصورت ساده برای شما توضیح دهیم.

برای مشاهده بخش یکم اینجا کلیک نمایید.

اگر بخش یکم را مطالعه کرده باشید ما کوتاه از پخش زنده برای شما نوشته ایم و یکسری سوال را پاسخ داده ایم، همچنین به راه اندازی ماشین مجازی هم اشاره کردیم. اکنون بعد از طی مراحل بالا به مرحله نصب سرور خواهیم رسید. سروری که ما در نظر گرفته ایم، سرور ابونتو نسخه 16.04 می باشد که می توانید فایل iso. آنرا از سایت ابونتو دانلود کنید و استافده نمایید.


همانند ماشین مجازی که نحوه آموزش نصب آن به وفور یافت می شود، آموزش نصب سرور ابونتو هم در اینترنت با یک سرچ ساده می توان دست پیدا کرد. پس ما زمان خود را صرف این آموزش نخواهیم کرد اما از مرحله مرحله نصب این سرور اسکرین شات تهیه کرده ایم که در یک فایل zip. برایتان در زیر همین پست آپلود کرده ایم که با دانلود و مشاهده اسکرین ها مراحل نصب برایتان گویاتر خواهد بود.

خواهشمندیم یکبار همه تصاویر آپلود شده را قبل از نصب حداقل یکبار نگاه کنید چرا که تصاویر به ترتیب نیست. البته مراحل نصب به ترتیب اسکرین شده اند.

بعد از نصب نرم افزار putty ( دست یابی به کامند سرور ) را دانلود و نصب نمایید. هرچند خود ماشین مجازی این برنامه را دارد ولی امکان کپی در ماشین نیست.

بعد از نصب putty بایستی آدرس آی پی سرور را در این برنامه وارد کنید.

* روش بدست آوردن آی پی : ابتدا توسط ماشین در سرور لاگین کنید و سپس دستور ifconfig را تایپ کنید. یک سری اطلاعات به شما برگشت داده خواهد شد که آی پی سرور هم جزو این اطلاعات برگشتی می باشد. معمولا با 192.168 شروع می شود.

حالا ای پی را در نرم افزار putty وارد نمایید و اینتر را فشار دهید که شما با خطای connection refused (اگر درست تایپ شده باشد) مواجه خواهید شد برای رفع این ارور اینگونه رفتار نمایید : 

* حل مشکل refused : در خط فرمان لینوکس در ماشین مجازی (تاکید میکنیم ماشین مجازی چراکه به putty همچنان دسترسی نداریم )دستورات زیر را تایپ نمایید :

sudo apt-get install openssh
sudo apt-get install openssh-server

بعد از اجرای دستورات بالا آی پی را در putty وارد کنید اگر مراحل بالا رو بدرستی انجام داده باشید باید با پیغام putty security alert مواجه باشید باید روی گزینه yes کلیک نمایید، بعد از کلیک وارد مرحله لاگین خواهید شد. اطلاعات سرور را وارد کنید اگر لاگین موفقیت آمیز باشد سرور به شما پیغام خوش آمدگویی را نمایش خواهد داد.

برای امروز تا همین جا کافی می باشد، مرحله بعد نصب وب سرور خواهیم پرداخت.

تا مرحله بعدی در لابه لای دانلودهایتان برنامه VMIX را دانلود نمایید. سعی کنید نسخه 19 را دانلود نمایید چرا که کرک آن کامل است.حجم فایل: [ 13.9MB ]
فرمت : .zip
پسورد فایل : imitran.ir

مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی   
 

trial-version