آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتامنیت پیام رسان ها در برابر هک

امنیت پیام رسان ها در برابر هک

سلام وقت بخیر

خیلی ها سوال می کنند کدام پیام ریان امنیت بیشتری دارد؟؟؟ و از این قبلی سوال ها.

تمامی پیام رسان های معروف همگی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و اگر کسی ادعا کند که من تلگرام و واتساپ را هک کردم یک حرف فوق العاده ناشدنی و مسخره ای است.

هک پیام رسان ها به دو صورت انجام میشه :

1- در این روش شماره شما را وارد می کنند و آن کد 5 رقمی فعالساز برای شما فرستاده می شود، سپس به اسم آن برنامه به شما پیام می دهند که کد امنیتی فرستاده شده را اگر تا 12 ساعت دیگر برای ما نفرستید اکانت تلگرام شما پاک خواهد شد. به همین سادگی.

** دقت داشته باشید هیچ پیام رسان به هیچ بهانه ای از شما درخواست کدی نمی کند و نخواهد کرد، در غیر اینصورت در نظر داشته باشید کسی قصد هک اکانت شما را دارد.


2- از طریق کی لاگر (هرچیزی را که تایپ کنید برای شخص سازنده برنامه ارسال خواهد شد) یا همان ویروس و ... به شما وارد موبایل شما خواهند شد و به همه جای آن دسترسی خواهند داشت.

معمولاً ویروس ها با نام تلگرام غیرفیلتر،بازدید یاب، افزایش فالور تضمینی و ... در حال فعالیت هستند. این فایل ها برای شما ارسال و شما را وسوسه برای دانلود ونصب می کنند.

** سعی کنید هرگز برنامه ای از تلگرام بصورت فایل دانلود نکنید.

تلگرام و واتساپ بیشترین استفاده رو در ایران دارند. در این که چگونه تشخیص بدهید هک شده اید پاراگراف زیر به شما کمک خواهد کرد.

واتساپ : اگر اکانت واتساپ شما هک شده باشد، شما log out خواهید شد و برای ورود به برنامه باید مثل روز اولی که این برنامه را نصب کردید عمل کنید.

تلگرام : در این برنامه شما log out نمی شوید اما در عوض برای شما یک پیام ورود از خود تلگرام فرستاده می شود و مشخصات دستگاه وارد شده را به شما می دهد و همچنین از قسمت active sessions دستگاه های فعال اکانت شما نمایش داده می شود.

منبع این نوشته : کانال تلگرامی سورس ایرانمهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی