آی میتران

تجربه یک آنلاین متفاوتآموزش تصویری شخصی سازی بلوک های آپادانا

آموزش تصویری شخصی سازی بلوک های آپادانا

سلام وقت بخیر

شاید تا کنون سایت هایی را دیده اید که هر یک از بلوک های آنها یک شکلی دارند و مانند قالب هایی که خیلی از ما ها از آنها استفاده میکنیم همه بلوک هایشان مثل هم نیستند.

برای مثال شاید بخواهدی پس زمینه بلوک نظر سنجی فرق کند یا اصلا یک شکل خاصی برای آن، متفاوت با بقیه بلوک ها داشته باشید.

در سورس آپادانا همچنین امکانی پیش بینی شده است و کاملا توسط این سیستم پشتیبانی می شود که ما در این پست این کار را به شما آموزش می دهیم.


همان طور که می دانید در آپادانا برای مشخص کردن اینکه بلوک چگونه باشد از فایل block.tpl توی پوشه قالب استفاده می شود ولی خب این برای همه بلوک ها اعمال می شود .حال اگر ما بخواهیم شکل بلوک چپ با راست متفاوت باشد، باید چه کار کنیم؟؟؟

شما می توانید برای بلوک چپ از block-left.tpl یا هر بلوک دیگری که دارید استفاده کنید فقط باید به جای left اسم بلوک مورد نظر را بگذارید.

* سوال : ممکن است این سوال پیش بیاید که اگر ما خواستیم برای تابع بلوک خاصی یک شکل خاصی داشه باشیم باید چه کار کنیم؟؟

برای این کار هم راه حلی وجود دارد : برای مثال  شما می توانید برای تابع login (بلوک ورود یا اطلاعات کاربری) از فایل  block-right-function-login.tpl استفاده کنید. برای بقیه باید  دقت کنید که به جای login اسم تابع را بگذارید.

* سوال : حال یک کاربر می پرسد من توی صفحه اول سایتم، بلوک ورود خروج سمت چپ می باشد ولی بقیه صفحات سمت راست. با این راه حل هایی که شما گفتید من نمی توانم برای سمت چپ یک شکلی داشته باشم برای راست یکی دیگر. حالا باید چه کار کنم؟؟

کاربران می توانند برای سمت چپ از فایل block-left-function-block-login.tpl استفاده کنند و برای سمت راست از block-right-function-block-login.tpl استفاده کنند. برای بقیه بلوک ها هم همین طور فقط باید به جای login اسم تابع رو قرار بدهید و برای موقعیت های مختلف باید right رو تغیر بدهید و جای گذاری کنید.

* سوال :  آپادانا برای محتویات این فایل هم مواردی گذاشته که بشود استفاده کرد؟؟

بله.

{id}: که آی دی بلوک می باشد.
{title} : که همان عنوان بلوکه می باشد.
{content} : که همان محتویات بلوک می باشد.

 * سوال حال چگونه من باید بلوک ها را درون قالب نشان بدهم؟؟

شما بایستی  درون body.tpl هرجا که خواستید بلوک ها رو به کار ببرید کد زیر رو بذارید و برای موقعیت های مختلف  left رو عوض کنید :

[block-left]{block-left}[/block-left]

برای اینکه با این روند آشنا شوید یک ویدیو در رابطه با آموزش این قسمت آپلود کرده ایم که می توانید ببینید.
مهران ایمانی هستم فارغ التحصیل رشته برق قدرت. عاشق طراحی در زمینه برق ، سایت و همچنین کد نویسی به زبان php هستم. امیدوارم بتونم دانشی رو که دارم از طریق آی میتران به اشتراک بذارم.

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
کد امنیتی